ETV 24/7 BreakingNewsShow : Klik pada butang kelantangan (kiri bawah skrin video)
Breaking Travel News Berita orang Resorts Bertanggungjawab Taman Tema Pelancongan Kemas kini Destinasi Pelancongan Berita Wire Perjalanan trending Now Berita Terkini USA

Taman negara AS ini adalah yang paling rendah

Taman negara AS ini adalah yang paling rendah
Taman negara AS ini adalah yang paling rendah
Ditulis oleh Harry Johnson

Indiana Dunes adalah antara taman nasional yang paling banyak dikunjungi di negara ini, dengan 2.3 juta pelawat pada tahun 2020, namun nampaknya tidak banyak orang yang terpesona oleh taman tepi tasik, dengan hanya 51% orang menilai ia sangat baik.

Cetak Mesra, PDF & E-mel
  • Taman negara AS seperti Yosemite dan Grand Canyon menarik berjuta-juta pelawat setiap tahun.
  • Kajian baru telah menganalisis tinjauan taman negara AS dengan kurang dari 1 juta pelawat setahun untuk mendedahkan taman yang paling rendah.
  • Kajian ini juga meninjau taman-taman nasional yang paling tinggi di Amerika Syarikat.

Taman negara yang popular seperti Yosemite dan Grand Canyon menarik berjuta-juta pelawat setiap tahun, yang menyukarkan pelawat untuk bersatu dengan alam ketika laluannya sesak dan terdapat barisan untuk dilihat.

Oleh itu, jika anda ingin melarikan diri dari keramaian dan mengalami salah satu permata tersembunyi terbaik di negara ini, taman nasional mana yang harus anda kunjungi?

Kajian baru telah menganalisis ulasan mengenai Taman negara ASdengan kurang dari 1 juta pelawat setahun untuk mendedahkan taman-taman nasional yang paling diremehkan di negara ini. Kajian ini juga meninjau taman-taman yang paling tinggi di Amerika, dengan jumlah pengunjung lebih dari 1 juta ulasan yang kurang baik. 

10 taman negara paling rendah di Amerika Syarikat  

BertarafTaman NegaraJumlah pelawat (2020)% ulasan "sangat baik"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glasier, Montana5,74888.8%
4Tasik Kawah, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Dakota Selatan916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Tortugas Kering, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10Pasir Putih, New Mexico415,38382.3%

Memandangkan terletak di Alaska, mungkin tidak mengejutkan apabila Glacier Bay menerima hanya 5,748 pelawat pada tahun 2020. Namun, mereka yang telah mengunjungi taman yang menakjubkan ini jelas jatuh cinta dengan fjord dan gletsernya yang megah dan gunung-gunung yang diliputi salji , dengan 92.9% ulasan taman di Tripadvisor menggambarkannya sangat baik!

Taman Alaskan yang lain berada di tempat kedua, dengan Kenai Fjords mendapat purata 89.9% ulasan “sangat baik” tetapi hanya lebih dari 100,000 pelawat setahun. Kenai Fjords adalah rumah bagi Harding Icefield, salah satu ladang ais terbesar di negara ini, yang merupakan sumber sekurang-kurangnya 38 glasier serta beberapa fjord.

Cetak Mesra, PDF & E-mel

Mengenai Pengarang

Harry Johnson

Harry Johnson telah menjadi penyunting tugas untuk eTurboNews selama hampir 20 tahun. Dia tinggal di Honolulu, Hawaii, dan berasal dari Eropah. Dia gemar menulis dan membuat liputan berita.

Tinggalkan Komen