ETV 24/7 BreakingNewsShow : Klik pada butang kelantangan (kiri bawah skrin video)
Berita Antarabangsa Terpecah Breaking Travel News Perjalanan Perniagaan budaya Pendidikan hiburan Berita orang Bertanggungjawab Pelancongan Berita Wire Perjalanan trending Now

10 destinasi freelancer terbaik di dunia

10 destinasi freelancer terbaik di dunia.
10 destinasi freelancer terbaik di dunia.
Ditulis oleh Harry Johnson

Memandangkan inovasi digital sedang mengubah cara kita bekerja, waktu pejabat biasa menjadi perkara yang ketinggalan.

Cetak Mesra, PDF & E-mel
  • Jepun ialah negara yang paling teruk untuk pekerja bebas, dengan Markah Freelancer hanya 3.99/10. Ini kebanyakannya disebabkan oleh prestasi yang sangat lemah dari segi carian untuk kerja bebas, kekuatan hak undang-undang yang rendah untuk pekerja dan prestasi yang lemah pada Indeks Jurang Jantina Global.
  • Singapura adalah negara dengan kelajuan internet terpantas pada 256.03 Mbps. 
  • Belanda mempunyai minat tertinggi dalam pekerja bebas dengan 1,305 carian dibuat bagi setiap 100,000 orang.

Sebagai inovasi digital sedang mengubah cara kami bekerja, dan waktu pejabat biasa semakin ketinggalan, pakar kewangan telah mengenal pasti negara terbaik di dunia untuk menjadi pekerja bebas.

Untuk menjalankan kajian itu, negara-negara diberi skor normal daripada 10 untuk setiap faktor, termasuk kelajuan jalur lebar, kos sara hidup, kekuatan hak undang-undang pekerja, indeks kebahagiaan dan ketersediaan ruang kerja bersama.

10 negara terbaik untuk menjadi pekerja bebas:

BertarafNama negaraKelajuan Jalur Lebar Julai 2021 (Mbps)Kos Jalur Lebar sebulan 2020 (USD)Carian untuk Kerja Bebas bagi setiap 100,000Hak Berkanun 2019Indeks Jurang Jantina Global 2020Kos Sara Hidup setiap Orang, sebulan (USD)Ruang Kerja Bersama bagi setiap 100,000Indeks Kegembiraan 2017-2019Skor Pekerja Bebas
1Singapura256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2New Zealand164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Sepanyol187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Australia85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Denmark208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Kanada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Switzerland214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Lithuania132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Sweden163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Ireland116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapura menduduki tempat teratas sebagai tempat terbaik untuk bekerja sebagai pekerja bebas pada tahun 2021, dengan skor 7.35. Singapura mendapat manfaat daripada jalur lebar yang mampu milik ($33.43 sebulan) dan sangat pantas (256.03 Mbps). Negara ini menunjukkan prestasi yang kukuh di seluruh papan, walaupun ia bukan tempat tinggal yang paling murah dan masih terdapat ruang untuk penambahbaikan dari segi skor Indeks Kegembiraannya.

Cetak Mesra, PDF & E-mel

Mengenai Pengarang

Harry Johnson

Harry Johnson telah menjadi penyunting tugas untuk eTurboNews selama hampir 20 tahun. Dia tinggal di Honolulu, Hawaii, dan berasal dari Eropah. Dia gemar menulis dan membuat liputan berita.

Tinggalkan Komen

1 Komen

  • Sertai saya dengan platform penulisan artikel anda. Saya seorang penulis artikel yang mahir dengan pengalaman tiga tahun dengan tatabahasa terkemuka tanpa plagiarisme.